kot w podróży

Komunikacja u kotów

28.10.2022 mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy w webinarze Pani Dorota Szadurska ℹ️, która jest zarówno kocią behawiorystką i terapeutką kocich zachowań.

ℹ️ Absolwentka Psychologii Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, Członek The International Society of Animal Professionals, sędzia Felinologiczny FIFe wszystkich kategorii ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Tematem wykładu była: „Komunikacja u kotów”, czyli jak porozumiewają się nasze mruczki wewnątrzgatunkowo i z nami ludźmi.

Bardzo ważny dla nas temat, ponieważ odpowiednie zrozumienie poszczególnych kocich zachowań umożliwia określenie jego nastroju a nawet tego o czym myśli ^^ Kocia mimika i mowa ciała podpowie nam, kiedy kot jest zadowolony, rozgniewany, nastawiony agresywnie, czy też neutralnie. Nasze mruczki to zwierzęta z bardzo mocno rozwiniętym systemem komunikacji. Warto więc bliżej zapoznać się z ich językiem. Pomaga to w uniknięciu wielu kłopotów i znacząco poprawia relację na linii człowiek – zwierzę.

W najbliższym czasie planujemy kontynuować webinary o tematyce stricte behawioralnej. Chcemy lepiej poznać i zrozumieć nasze koty i ich potrzeby, ponieważ bardzo nam zależy, aby były z nami porostu szczęśliwe.