kot w podróży

Dlaczego KOT to nie PREZENT? 🎁💔

🌲 Jako pasjonatka hodowli kotów rasy Devon Rex z ponad 10-letnim doświadczeniem, chciałabym się z Tobą podzielić pewnym ważnym przemyśleniem, szczególnie w kontekście Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego sie okresu około Sylwestrowego. ✨

🚫 Kot to nie ZABAWKA! 🚫

Przeżywanie radości z posiadania kociaka to nie tylko urocze chwile, ale także ogromna odpowiedzialność. Uważam, że koty/zwierzęta nie powinny być traktowane jak produkty do wręczania w prezencie. To żywe istoty, pełne miłości, a nie przedmioty.

🌲 Dlaczego uważam, że Święta to nie najlepszy moment?

Zmiana domu jest dla kota ZAWSZE ogromnym przeżyciem i źródłem stresu a okres świąteczny i sylwestrowy to czas hałasu, nowych zapachów i zmian, które mogą być przytłaczające. Dlatego też, chociaż to cudowny czas to nie zawsze jest to idealny moment na wprowadzanie nowego członka do rodziny. Zwierze terytorialne jakim jest KOT nie buduje więzi z nowymi opiekunami z dnia na dzień, nawet jeżeli nowa rodzina bardzo na niego czekała i bardzo go ukochała. A brak owej więzi nie sprzyja w procesie aklimatyzacji w nowym otoczeniu. Warto pamietać o tym, że o dobrym samopoczuciu i braku stresu nie świadczy fakt, że kot je i się nie chowa.

🌲 Zaufanie, Szacunek, Miłość – Moja Dewiza!

W mojej hodowli kładziemy nacisk na szacunek wobec zwierząt, ich potrzeby behawioralne i długotrwałe relacje. Dlatego nie uwzgledniam zasadności a tym samym możliwości wydania maluszka/ dorosłego kota zreszta też/ do nowego domu w tym okresie.

🌲 Jeśli zainteresował Ciebie ten wpis to dołącz do mojej społeczności i zaobserwuj @devonrex_dudoland już dziś abyś mógł ogladać moje relacje ⬇️⬇️ To własnie przez codzienne RELACJE poznasz i zobaczysz prawdziwie szcześliwe koty w Dudoland*PL 💯❤️