kot pije wode

Woda

Nie tak dawno przedstawiliśmy Państwu temat odżywiania naszych kotów i musze przyznać, iż nie sadziłam, że zostanie on przyjęty tak entuzjastycznie.

Bardzo nas to cieszy, ponieważ tak duże zainteresowanie niniejszym wpisem świadczy o Państwa świadomości i chęci podawania naszym czworonożnym przyjaciołom tego co dla nich najważniejsze i najlepsze a dbanie o ich zdrowie jest dla Państwa priorytetem.

Zatem czy zastanawialiście Państwo nad tym jaką wodę im podajecie?

Woda w kranie nie zawsze jest w 100 % bezpieczna i może nie być tak czysta, jak myślimy… Woda pitna może zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia, nie tylko środki grzybobójcze, resztki leków oraz hormonów, mikro plastiku, leków, e-coli, metali ciężkich, rozpuszczalników i produktów ubocznych procesu dezynfekcji, ołowiu, azbestu, rtęci, chloru, pestycydów ale również ponad 99,99 % bakterii wirusów, cyst, drożdżaków i grzybów o działaniu chorobotwórczym.

Zanieczyszczenia mikro – biologiczne, takie jak lambrie, gardie i cysty..

Czy wiecie Państwo, że woda pełni w organizmie szereg funkcji:

  • uczestniczy w trawieniu
  • usuwa produkty toksyczne
  • ułatwia przesuwanie masy kałowej
  • jest niezbędna dla wielu procesów związanych z przemianą materii
  • rozprowadza – transportuje różne substancje z komórki do komórki
  • oraz szczególnie w upały reguluje temperaturę ciała.
  • wspomaga pracę nerek i wątroby, przyśpiesza metabolizm, dodaje energii, poprawia funkcjonowanie stawów i wydolność fizyczną

I może jeszcze 2 zdania o szkodliwości wody butelkowanej, która nie podlega specjalnej kontroli jakości. Ponadto opakowania plastikowe zawierają w swoim składzie BISFENOL ( zachęcam do zapoznania się z tym tematem we własnym zakresie) oraz ponad sto innych szkodliwych substancji, które uwalniają się w trakcie przechowywania i nie czynią wody butelkowanej atrakcyjną dla naszego zdrowia pod żadnym względem. Woda butelkowana jest nagminnie często przechowywana w nieodpowiednich warunkach w trakcie transportu, w magazynach i sklepach np. na słońcu.

 

Jest zatem szereg powodów, dla których warto włączyć zdrową i czystą wodę zarówno do diety naszych czworonożnych przyjaciół jak i nas samych

Jak zrobić, żeby mieć dobrą wodę w domu przy okazji nie produkując ton plastikowych śmieci? Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani tematem to zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego z Nami, chętnie podzielimy się z Państwem rozwiązaniem, które dla Nas okazało się najlepsze.

Polecamy również poidełka i fontanny, które zachęcą Państwa kota do spożywania większej ilości wody. Picie zdrowej wody w wystarczającej ilości jest ważne dla kotów na wielu płaszczyznach. Pozwala to na przykład przeciwdziałać odkładaniu się kryształów w drogach moczowych, co może doprowadzić do chorób dróg moczowych.

Fontanna do picia ma ponadto pojemność do około dwóch litrów i kot pod Państwa nieobecność nie może wylać z niej wody. To bardzo rozsądne i mądre rozwiązanie, zwłaszcza podczas upałów i pod Państwa dłuższą- parogodzinną nieobecność.

Fontanna, która wybraliśmy w naszej hodowli posiada dodatkowo czujnik ruchu, włącza się zatem wówczas, kiedy kociak znajduje się w jej pobliżu. W ten sposób zachęca go do picia. Czujnik ten można wyłączyć i w ten sposób zapewnić stały ruch wody.

Jest bardzo cicha i ze względu na swój prosty i nowoczesny design stała się u nas stylowym uzupełnieniem wnętrza.

Fontanna do picia posiada również filtr, który zatrzymuje duże zanieczyszczenia, tj. sierść. Dzięki temu Państwa pupil zawsze będzie miał dostęp do czystej wody. Filtr należy oczywiście wymieniać co 3-4 tygodnie.

Cieszymy się, że przeczytałeś niniejszy wpis i zachęcamy wszystkich do korzystania ze zdrowej i bezpiecznej wody, by jeszcze bardziej podnieść jakość życia w domach i hodowlach.